přeskočit na navigaci

KOSMETIKA

OZON V KOSMETICE

Použití ozonu v kosmetice může být zásadně rozdílné od jiných kosmetických postupů a procedur v jeho možné dvojí aplikaci a působení, a to jak z vnější strany tak z vnitřní strany organismu, což může vést k normalizaci výživy, okysličení, vlhkosti, obnově a ochraně pokožky. Tím lze dosáhnout obecné detoxikace, revitalizace a imunizace celého organismu a ne jen dočasného kosmetického účinku.

K aplikaci na "problémovou" pokožku je vhodné použít místní a systémové aplikace ozonu.

Místní aplikace - podkožní ozonové injekce, ozonizovaný rostlinný olej ve formě pleťových masek a masáží, mokré zábaly ozonizovanou vodou.

Systémové aplikace – infuze ozonizovaného fyziologického roztoku, velká autohemoterapie, rektální insuflace
Přístup k ošetření a volba metod jsou přísně individuální pro každého pacienta.

Ozon konzervuje a obnovuje přirozenou krásu a zdraví kůže. Ozonová terapie nemaskuje vady kůže, ale normalizuje její přirozené funkce a stimuluje její přirozenou obnovu. Ozon zlepšuje mikrocirkulaci v podkožní vrstvě a tím okysličení a energetické zásobení kožních buněk. Většina kosmetických problémů jako trudovitost, vrásky, celulitida, alergie a mnoho dalších odrážejí vnitřní stav organismu. Ozonová terapie se v kosmetice uplatňuje výrazným detoxikačním a revitalizačním účinkem při symptomech jako jsou:

  • vrásky
  • obnova pružnosti pokožky
  • revitalizace pokožky
  • trudovitost pokožky
  • lymphedemy dolních končetin
  • celulitida

Ozonová terapie aktivuje buněčné metabolické procesy. Normalizuje buněčnou membránu (K-Na pumpa), aktivuje aerobní glykózu, Krebsův cyklus, bio-oxidaci mastných kyselin, aktivací erytrocytů zlepšuje transport kyslíku ve tkáni. Aktivací enzymového antioxidačního systému dochází k likvidaci volných radikálů. Toto odstranění „ oxidačního stresu „ vede ke stimulaci proteosyntezy včetně jeho vlastního kolagenu a elastinu a tím ke zvýšení regeneračního potenciálu pokožky.

otevřít obrázek v novém okně: Ozon a epidermis

Stárnutí pokožky a tvoření vrásek je způsobeno změnami ve struktuře kolagenních a pružných vláken. Tyto změny jsou způsobeny poklesem aktivity mechanismů buněčné výživy. Výkonnost těchto mechanismů je také značně snížena vlivem negativních faktorů životního prostředí. Dochází k poklesu aktivity dýchacího buněčného řetězce, antioxidačních enzymových aktivátorů a cytochromoxidázové syntézy, což vede k buněčnému energetickému nedostatku a patologickým změnám buněčných struktur. Tento stav představuje " oxidační stres ".

Stárnutí pokožky může být potlačeno a struktura pokožky obnovena neutralizací těchto patologických procesů.

otevřít obrázek v novém okně: Celulitida

Edemato-fibrosclerotická panniculopatie neboli celulitida je výhradně ženský problém, který je způsoben patologickým stavem tukových buňek (adipocytů). Mezi důvody a rizikové faktory způsobující patologickou změnu tukové tkáně jsou genetické a národnostní rysy, období dospívání, těhotenství a porod, hormonální poruchy a příjem antikoncepčních přípravků, věk způsob života a životospráva.

Podle různých zdrojů, 80 % až 95 % žen trpí celulitidou.

Úvodní etapa celulitidy je charakterizována mikrocirkulačnímy problémy, otoky, stagnací lymfy v podkožní tkáni. Tento stav pomalu přechází k edematózní formě celulitidy. Konečným stavem je fibrosclerotiká celulitida.

Tuková tkáň plní v organismu funkci skladiště energie. Každá tuková buňka je obklopená sítí mikrokapilár, které zajišťují její vazbu na krevní a lymfatické řečiště. Ve zdravých tukových polštářcích tukové buňky (adipocyty) přijímají kyslík a výživné látky pro svoji činnost. Produkty buněčné aktivity jsou vyplavovány krevním a lymfatickým tokem. Porucha tohoto mechanismu vede ke vzniku místních hypoxie, toxikóze, acidóze a celulitidě. Ve stavech „ kyslíkového stresu „ dochází ke vzniku kyselého prostředí, které vede k aktivnímu nárůstu pojivové tkáně, která obklopí tukové buňky a blokují jejich vazbu na krevní řečiště. Tukové buňky degenerují, vytvářejí shluky obklopené pojivovou tkání, která blokuje cirkulaci krevního a lymfatického toku, což vede ke kalcinaci tukových buňek. Hlavním mechanismem rozvoje celulitidy je porucha krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni.

Léčba celulitidy by měla být komplexní:
  • Odstranění příčin onemocnění.
  • Odstranění patogenních buněčných mechanismů.
  • Likvidace důsledků onemocnění.

Ozonová terapie úspěšně splní všechny tyto požadavky. Velmi dobrých výsledků se dosahuje v počátcích kdy celulitida představuje pouze estetický problém („pomerančová kůra“).

Program celulitidové terapie kombinuje místní ozonovou terapii (podkožní ozonové injekce, masáže a zábaly ozonizovaného rostlinného oleje) a systémová ozonová terapie (nitrožilní infuze, velká autohemoterapie), která obnoví hormonální pozadí, metabolismus sacharidů, rychle odstraní důsledky stresu a chronické únavy, zvětší přísun kyslíku do celého organismu.

Varianty léčby jsou určovány individuálně podle stádia a formy celulitidy, objemu zasaženého povrchu, stáří, patologii, individuálních rysů organismu (citlivost, bolest atd.). Obvykle terapie zahrnuje 10 až 20 aplikací 1 – 3 za týden. Kladné výsledky léčby jsou pozorovány už po 3 - 5 aplikaci.

Podstatný rozdíl ozonolipolýsy (zničení tukové tkáně ozónem) od jiných forem lipolýzy (mechanické, elektrické, ultrazvukové, chemické) je spojení místního účinku podpory štěpení tuků a systémového detoxikačního a revitalizačního účinku. Ozon zvýší kyslíkový transport krve a oxidační potenciál organismu. Dochází ke stimulaci buněčných procesů, aktivuje lipidovou výměnu a spustí mechanismus přirozeného zpracování tuků bio-oxidací mastných kyselin na uhlohydráty jako vlastní energii organismu.

Účinek terapie nespočívá pouze v odstranění tuku, ale také v navrácení pružnosti a vzhledu pokožky. Ozon normalizuje struktury pojivové tkáně a obnovuje jejich metabolizmus.

Cellulitida není nezávislá lokální patologie, ale projev celkového stavu organismu. Proto bez odstranění příčin není možno léčit důsledek. Ozónová terapie působí komplexně na celý organismus od buněčné po systémovou úroveň. Pravidelná půlroční ozonová terapie poskytuje dostatečnou prevenci organismu proti „oxidačnímu stresu“ a tím i celulitidě.

otevřít obrázek v novém okně: Ozon a celulitida

Na základě velkého množství klinických zkušeností můžeme prohlásit, že ozonová terapie je jeden z nejefektivnějších způsobů pro prevenci a léčbu celulitidy.

otevřít obrázek v novém okně: Ozon a celulitida otevřít obrázek v novém okně: Ozon a celulitida

Navigace

Akce a aktuality

  • Neplátce DPH. (10.1.2023)
    Od 1. 1. 2023 nejsme plátci DPH. celá zpráva ]
  • Změna adresy firmy ! (1.1.2016)
    Nová adresa celá zpráva ]
  • KNIHOVNA 2013 (21.2.2014)
    pro uživatele TAO 80 celá zpráva ]

Vyhledávání